Szlak niebieski wokół Biskupiego Lasu

Kategoria: Szlaki piesze gminy Kamiennik, Szlaki piesze gminy Ziębice, Szlaki piesze Wzgórz Strzelińskich
Tagi:

Szlak niebieski wokół Biskupiego Lasu (6,4 km)
Leśnictwo Wilemowice – (6,4 km) Biskupi Las
Krótka trasa wokół Biskupiego Lasu. Biegnie mocno pofalowanym terenem na północnym skraju Wysoczyzny Ziębickiej. Prowadzi drogami leśnymi i bitymi. Po drodze malowniczy skraj wysoczyzny.


Szlak zaczyna się pod leśnictwem Wilemowice (gm. Kamiennik), na skraju Biskupiego Lasu, położonego na pograniczu dawnego ks. ziębickiego i biskupiego ks. nyskiego. Biegnie tędy także szlak zielony Ziębice – Grodków i czerwony Kamiennik – Nowina. Z parkingu idziemy razem ze szlakiem czerwonym, skrajem lasu, skręcając po drodze w prawo. Po chwili skręcamy w lewo w las, szlak czerwony idzie prosto do Kamiennika. Docieramy do drogi bitej, gdzie skręcamy w lewo. Osiągamy skrzyżowanie, gdzie przecinamy szlak zielony Biskupi Las – Grodków. Idziemy tu drogą leśną prosto i przekraczamy dwie dolinki potoków. Docieramy do skraju lasu, podchodząc na wzniesienie z widokiem na Wzgórza Strzelińskie.


Po prawej w oddali widać kościół w Sarbach. Skręcamy w lewo, wkraczając w las i schodzimy dość stromo dolinką, malowniczo rozczłonkowanym skrajem Wysoczyzny Ziębickiej. Opuszczamy granice gm. Kamiennik i województwa opolskiego, wkraczając na teren gm. Ziębice i województwa dolnośląskiego. Osiągamy dolinę Wigańcickiego Potoku, gdzie z lewej przychodzi szlak czerwony z Kamiennika. Błotnistą drogą przekraczamy potok i opuszczamy las, przed nami Wigańcice. Skręcamy w lewo, szlak czerwony idzie prosto do Nowiny. Przecinamy potok Drop i wracamy do lasu. Skręcamy w drogę bitą w lewo i podchodzimy ponownie na skraj wysoczyzny. Po osiągnięciu grzbieciku docieramy do szlaku zielonego Ziębice – Biskupi Las, gdzie nasz szlak się kończy.

Dodaj komentarz